, 2022/4/6
Befektethetek a tőzsdére? Amikor ezt a kérdést felteszik, szinte automatikusan az jut eszünkbe, hogy a tőzsdére lépéshez nagy összegekre van szükség. A valóság azonban az, hogy a tőzsde minden befektető számára nyitva áll, legyen az kicsi vagy nagy, és a vállalatok vagy magánszemélyek pénzének maximalizálására szolgál.
Minden tőzsdei befektetés a brókerházakon keresztül történik, amelyek szakosodott tőzsdei közvetítőként működnek brókerügynökeiken keresztül, akik a tekockázati profilodtól és befektetési céljaidtól függően különböző lehetőségeket kínálnak neked a tőzsdei befektetések diverzifikálására. Az El Salvadori Értéktőzsde "pénzügyi szupermarketet kínál a világ minden tájáról származó értékpapírokkal", a befektetési lehetőségek széles skáláján keresztül a salvadori tőzsde minden befektető igényét kielégítően kielégíti.
A befektetés megkezdése előtt pénzügyi tervezést kell végezni, amelynek célja a pénzügyek rendezése, és olyan terv kidolgozása, amely lehetővé teszi, hogy megtakaríts egy bizonyos összeget, amelyet tőzsdei befektetésre fordíthatsz. A tőzsdei befektetés mindenki számára lehetőség. Tanuld meg lépésről lépésre, hogyan fektess be a tőzsdén.
Kapcsolatfelvétel egy brókercéggel
Vedd fel a kapcsolatot egy brókerházzal, és hozz létre hivatalos kapcsolatot, a brókerház egy sor dokumentumot ad át , amelyeket alá kell írnod.
A tőzsdei befektetéshez olyan brókercégen keresztül kell befektetni, amely a Superintendencia del Sistema Financiero és a Bolsa de Valores által az értékpapírpiacokhoz kapcsolódó különböző tevékenységek végzésére engedélyezett.
A befektetőknek szánt tevékenységek vagy szolgáltatások a következők:
Útmutatás nyújtása a vállalatok és a befektetők számára.
Értékpapírok vételére és eladására vonatkozó megbízások fogadása, továbbítása és végrehajtása ügyfelei nevében.
Azon befektetők befektetési portfóliójának kezelése, akik erre megbízást adtak nekik.
Közvetítőként járnak el, amikor a vállalatok részvényeket vagy hitelviszonyt megtestesítő értékpapírokat bocsátanak ki, és amikor nyilvános értékpapírkibocsátást hajtanak végre, és tájékoztatják a befektetőket az ilyen kibocsátásokról.
Hogyan válasszam ki a brókercéget?
A brókerház kiválasztásakor a befektetőnek a következő szempontokat kell figyelembe vennie:
Előzetesen tájékozódjanak a különböző brókercégek által kínált befektetési szolgáltatásokról, és tájékozódjanak azok költségeiről.
Győződj meg arról, hogy a brókerház rendelkezik a Pénzügyi Rendszerfelügyelet és a tőzsde megfelelő engedélyével.
A tőzsdei brókerek tartsák be a magatartási szabályokat és a tőzsdei etikát.
A befektető és az általa választott brókerház közötti megállapodást szerződéssel kell alátámasztani.
A brókercégnek folyamatosan tájékoztatnia kell a befektetőt, és a befektető szükség esetén tájékoztatást kérhet.
Kérj pénzügyi tanácsot a brókercégtől
Kérd a brókerházaktól a szükséges pénzügyi tanácsadást, előzetesen meg kell határozni a befektetésre rendelkezésre álló összeget, a befektetés időtartamát, így a bróker az elvárásaidnak és lehetőségeidnek megfelelő befektetési lehetőségeket tud ajánlani.
Tudd meg, hogy milyen típusú befektető vagy.
Ebből a profilból következtetni lehet arra, hogy milyen jellemzői vannak neked mint befektetőnek, és milyen kockázati profil illik hozzád, így meghatározhatod befektetési céljaid , ami lehetővé teszi, hogy kiválaszd azokat az értékpapírokat, amelyek a kívánt egyensúlyt biztosítják a várható hozam és a befektetési kockázat között.
A profilok 3 típusa létezik:
Konzervatív befektető: Nem szeretik a kockázatokat, a befektetésük kockázatának minimalizálásáért cserébe inkább alacsonyabb hozamot szeretnének elérni, magas kockázati besorolású értékpapírokba fektetnek.
Mérsékelt befektető: A kockázat és a befektetés hozama közötti egyenlő arányt keresi, hajlandó egy kicsit nagyobb kockázatot jelentő opcióba fektetni a jobb hozam érdekében.
Agresszív befektető: Azoknak a befektetőknek felel meg, akik a lehető legmagasabb hozamot keresve inkább nagy kockázatot vállalnak, ugyanakkor ugyanilyen mértékben tisztában vannak a veszteségek nagy lehetőségével.
Töltsd ki a Befektetői profil kérdőívet, és derítsd ki, milyen típusú befektetőnek számítasz.
Kérj pénzügyi tanácsot a szakértőktől.
A befektetés fő eszköze az információ, és a legjobb információt a szakértők adják, ezért mindig tanácsos pénzügyi szakembertől tanácsot kérni: tőzsdeügynökök. Ezek a szakemberek a befektető céljainak és igényeinek ismeretében rendelkeznek a befektetési stratégiák elemzéséhez és kialakításához szükséges elemekkel.
Mennyi pénzzel kezdhetem a befektetést?
Minden brókercégnek saját szabályzata van a befektetési minimumokra és jutalékokra vonatkozóan. Minden egyes értékpapír-vásárlás és -eladás után brókeri jutalékot kell fizetnie a brókercégnek és a tőzsdének (a tőzsde díjai a Tőzsde, díjak és jutalékok című részben olvashatók). Az egyes brókercégek befektetési minimumairól és jutalékairól közvetlenül az egyes brókercégekkel kell konzultálni.
Van-e költsége a tőzsdei befektetésnek?
A befektetési költségek attól függően változnak, hogy a brókerház milyen szolgáltatást nyújt az ügyfélnek. A jutalék százalékos mértéke szabad, és brókerenként eltérő lehet. Minden brókercég hivatalos díjait a befektetők rendelkezésére bocsátja. A brókerházak minden hónap első három napján rendszeresen közzéteszik a legnagyobb országos példányszámú újságokban a maximális árfolyamukat.
Mit kell figyelembe vennie a befektetéskor?
Rendezd pénzügyeid: Szervezz egy olyan személyes pénzügyi tervet, amely lehetővé teszi, hogy megtakarításokat tegyél a befektetési céljaid elérése érdekében.
Határozd meg a befektethető összeget: Célszerű a megtakarításaidnak csak egy részét befektetni.
Határozd meg a befektetés futamidejét: Határozd meg, hogy meddig szeretnéd befektetve tartani a pénzed, célszerű több futamidőre osztani, az azonnali rendelkezésre állástól a hosszú távúig.
Ismerd a tőzsdei eszközöket: Ismerd jellemzőiket (futamidő, kamat, kockázati besorolás), hogyan működnek, milyen kockázatokat rejtenek magukban.
Befektetési döntés meghozatala és az utasítások benyújtása a házhoz.
A bróker ajánlásai alapján a befektető meghozza a befektetési döntést, írásban jelezve, hogy vásárol vagy elad (adott esetben). A befektetőnek felelősséget kell vállalnia befektetése kezeléséért. Tájékozódni kell mind arról a cégről, amelytől tanácsot kérsz, mind pedig azokról az értékpapírokról vagy befektetési termékekről, amelyekben a pénzed elhelyezed. Tanácsot lehet és kell is kérni, de a végső döntés a befektetőn múlik, akinek meg kell győződnie arról, hogy az általa választott alternatíva felel meg leginkább a kívánságainak vagy céljainak.
Hogyan döntsd el, melyik befektetés a legjobb neked?
A tőzsde befektetési alternatívák széles skáláját kínálja, így minden személy vagy vállalat kiválaszthatja az igényeinek és érdekeinek leginkább megfelelőt. Ez a választás - más változók mellett - függ a befektetésre rendelkezésre álló összegtől, a befektetés céljától, attól az időtől (futamidő), amely alatt nélkülözni tudod a pénzt, az elérni kívánt hozamtól és a kockázatvállalás mértékétől. Ez olyan, mintha "testre szabott öltönyt" vásárolnál.
A beruházások folyamatos nyomon követése
Folyamatosan figyelemmel kíséred a tőzsdén végrehajtott befektetéseket és az elért hozamokat. A befektetés inkább aktív, mint passzív részvételt igényel.
A jó tőzsdei befektetés megköveteli, hogy folyamatosan tájékozott legyen a befektetéssel kapcsolatos lehetőségekről és kockázatokról, és a befektetés folyamatos figyelemmel kísérése lehetővé teszi, hogy felismerd a megfelelő időpontot a vásárlásra vagy eladásra.
Az alábbi információkat a tőzsdei brókerének támogatásával kell figyelemmel kísérnie:
Értékpapírárak és hozamok.
Tájékoztatók és/vagy információs kiegészítések.
A társaságok pénzügyi kimutatásai (helyi értékpapírok).
Kockázati besorolás
Releváns kibocsátói tények (helyi értékpapírok).
Gazdasági és pénzügyi hírek a vállalatokról, gazdasági ágazatokról és azokról az országokról, ahol működnek.