, 2025/2/14
Ha ezen az oldalon jársz, kedves olvasó, bizonyára te is álmodoztál már róla, hogy egy szép napon saját üzletbe vágsz, vállalkozást indítasz – vagy épp már benne is vagy nyakig a dologban.
Bármennyire is vágysz a szabadságra és a felhőtlen életre, mi most mégis azt mondjuk, alázat és odaadás nélkül nem leszel sikeres. Épp ezért is tartjuk fontosnak, hogy vállalkozóként és munkáltatóként is érdemes megtapasztalni a munkavállalói lét oldalát. De a jó vezető egyben egyfajta beosztottként is dolgozik, ha épp arra van szükség.
Kell a pénz, tapasztalat, hogy beinduljon az üzlet? Munkalehetőségekből nincs hiány!
A legtöbb leendő “mezei” vállalkozónak főként pénzre és tapasztalatra van szüksége ahhoz, hogy beindítsa a bizniszt. Nos, jó hír, hogy munkával mindkettőért sokat tehetünk. Nem véletlenül halljuk annyit a mondást, hogy ma csak az nem dolgozik, aki nem akar.
A történelmi Eger városa például több szempontból is remek választás ilyen célra: földrajzilag kiváló területen található gazdasági értelemben (közel van Budapest, a határ, Debrecen stb.), élhető település, illetve természetközeli fekvése miatt is igencsak vonzó. A helyi munkakereső egerallas.hu oldalán pedig az alábbi weblink alatt az egyik fő munkaerőpiaci területen, a szállítmányozásban is gyorsan találni lehetőségeket – de természetesen egyéb kategóriákra is szűrhetünk.
Ahhoz, hogy jó vezetővé válj, ismerned kell a másik oldalt is
A jó vállalkozó inkább vezető, mintsem főnök. Nem a székből osztja az utasításokat és dirigál, hanem segít, ha kell, ismeri és érti a beosztottak helyzetét. Épp ezért is kell tudni, ki és mit csinál, mi a feladata, meghatározni számára az ideális KPI-t, és így tovább. Ha pedig nehézségek vannak a hatékonyságban, az talán épp a vezetőség sara, amin javítani kell. Bizonyára mind láttunk és hallottunk már olyan történeteket, ahol a cégvezető vagy milliomos tulajdonos maga fogta meg a seprűt és takarított fel a teremben – alighanem mindenkit jobban is inspirál, mint amikor valaki lekezelően osztja ki a parancsot ugyanerre a feladatra.
Aknázd ki az iskolában és munkaerőpiacon felhalmozott elméleti és gyakorlati tudást az üzleti életben is!
Az iskolában és a munkaerőpiacon megszerzett tudás kis túlzással mit sem ér, ha nem tudjuk kamatoztatni azt az üzleti életben – legalábbis ha már ezt az utat választottuk. Minél több tudást és tapasztalatot szereztél, annál nagyobb eséllyel leszel sikeres vállalkozó. De az asszertív kommunikációt használni kell az üzleti tárgyalások során, a marketingstratégiát meg kell tudni tervezni az adott piaci körülmények között is, ahogy a számokkal sem szabad hibázni, mert hát “jó az elégséges” is. Itt már nincs apelláta és minden fekete-fehér: vagy sikerülnek a dolgok, vagy nem. Ez pedig főként rajtad és a csapaton múlik majd.